Billeder fra årets adventsfest

Skrevet i: Galleri
Tags:

Endnu engang var der flot fremmøde, da vi igår afholdte den traditionsrige adventsfest. Eleverne fra vores teatervalghold for klasse 65 og klasse 87 har de seneste par måneder arbejdet på, at få lavet et godt krybbespil, hvilket de lykkedes rigtig flot med. Koret sang med undervejs, og efter krybbespillet var der et fint indslag fra to af vores elever fra kulturskolen.

Sidst på aftenen var det så tid til korets Sankta Lucia-optog og den sidste fællessang: Dejlig er jorden.

Tak for hjælpen og for det fine fremmøde. Vi glæder os allerede til, at jule med jer til næste år.

Der er endnu ikke skrevet nogen kommentarer

Skriv en kommentar

Log ind
For brugere med adgang til at ændre på margrethereedtzskolen.dk, for SkoleIntra se menu-linket 'Genveje'