En helt almindelig skoledag

Skrevet i: Udvalgte, Undervisning
Tags:

Skoledagen på Margrethe Reedtz Skolen kan se ud på mange måder. Vi kan være på tur, have besøg af et teater, have emneuge og meget mere. Nogle har faktisk spurgt om vi aldrig har ‘almindelig undervisning’, og jo – det har vi. Klassernes skema minder meget om det man kan finde på andre skoler, vi har de samme timer og fag dog uden den understøttende undervisning, hvilket gør vores skoledag kortere.

Vi er gået en tur med kameraet på ‘en helt almindelig skoledag’, så I kan se, hvordan der også ser ud hos os. Der er også lidt billeder af nogle af alle de kreative produktioner eleverne har lavet i undervisningen, det kan vi nemlig godt lide at arbejde med!

Der er endnu ikke skrevet nogen kommentarer

Skriv en kommentar

Log ind
For brugere med adgang til at ændre på margrethereedtzskolen.dk, for SkoleIntra se menu-linket 'Genveje'